Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bombki choinkowe

postheadericon Bombki ręcznie malowane

Bombka to ozdoba choinkowa o długoletniej tradycji. Jak podają pewne źródła pierwsze bombki w Polsce zaczęto wyrabiać w XIX w. z cienkiego dmuchanego szkła. Natomiast ich historia rozpoczęła się w Niemczech. Charakteryzuje je typowy okrągły lub owalny kształty i takie są najchętniej kupowane. Jednak to nie wszystko w swych początkach bombki choinkowe przypominały szyszki, owoce i orzechy, czyli to co w tamtych czas służyło jako ozdoba drzewka bożonarodzeniowego.

Z czasem wzornictwo zostało wzbogacone i pojawiały się szklane wydmuszki o kształtach przedmiotów codziennego użytku. W chwili obecnej klient ma do wyboru szeroką gamę kolorowych, błyszczących, matowych, bardzo małych lub też bardzo dużych bombek choinkowych. Są fantazyjnie malowane i pokrywane mieniącym się brokatem co sprawia, że choinka wygląda jeszcze bardziej okazale, kiedy srebrne i złote drobinki rozbłyskują w świetle lampek.

Raczej trudno wyobrazić sobie dekorację świątecznego drzewka bez bombek. Używa się ich w każdym domu. Mają różnorodne kształty i prezentują najrozmaitsze wzory. Dużą popularnością cieszą się te ręcznie malowane. Przede wszystkim, każda ozdoba w ten sposób wykonana jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Naniesione ręką artysty obrazy mogą przedstawiać tematykę typowo świąteczną: przyprószone śniegiem drzewa i domostwa, bałwanki, aniołki gwiazdki, śniegowe płatki lub inne barwne wzory kojarzące się ze świętami. Pomysłów nie brakuje a każda bombka ma swój urok. Szczególnym rodzajem bombek są te ofiarowane w prezencie bliskim, współpracownikom lub też współdziałającym firmom.

Mając na uwadze zbliżający się nieuchronnie czas Bożego Narodzenia warto pomyśleć o takim drobiazgu, jaki dobrze jest zamówić wcześniej. Pojedyncza bombka, jako dekoracyjny prezent powinna być zawieszona na eleganckim stojaku. Może na niej pojawić się niewielkie logo firmy obdarowującej. Tak naprawdę nie ma reguły, co powinno się na bombkach ręcznie malowanych.

Kiedyś Polska była jednym z największych producentów bombek w Europie dzisiaj jest to rękodzieło pojedynczych firm rodzinnych co nie dyskredytuje nas jako potentatów w produkcji oryginalnych, pięknych i barwnych ozdób z dmuchanego szkła. Każdy kto chce aby w jego domu zagościły takie dekoracje i uświetniały okres całego Bożego Narodzenia powinien już dzisiaj pomyśleć o tym.