Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Decoupage na Boże Narodzenie

postheadericon Dekoracje bożonarodzeniowe decoupage

Słowo decoupage oznacza technikę dekorowania różnych przedmiotów poprzez naklejanie na nich, wyciętych z papieru lub też papierowych serwetek, motywów. Jest to możliwe poprzez użycie odpowiedniego kleju, wtedy każda powierzchnia poddaje się obróbce, czy to metal, szkło, drewno, plastik czy też ceramika, nawet tkaniny dają się takim sposobem dekorować.

Zainteresowani samodzielnym praktykowaniem tego rodzaju rękodzieła muszą wiedzieć, że nie jest to bardzo trudna technika dekoracyjna. Potrzebna jest do tego jak zawsze przy rzeczach hand made cierpliwość i odrobina fantazji. Wzór jaki wycinamy z papieru, następnie wędruje na dany przedmiot może nim być szkatułka, dzbanek, doniczka lub cokolwiek innego. Motyw papierowy musi zostać na nim przyklejony.

Kolejnym krokiem jest pokrycie go kilkoma warstwami lakieru. To pozwala mu się całkowicie wtopić w tło tak, że papier nie jest w ogóle wyczuwalny przy dotyku. Technika serwetkowa daje takie rezultaty jakby naklejony obrazek był namalowany. Ażeby efekty były zadowalające wszelkie wzorki powinny być wycinane lub wyrywane z większych całości z należytą dokładnością. Można do tego celu używać dekoracyjnych serwetek z licznymi motywami, jakich w okresie bożonarodzeniowym nie brak w sklepach i na straganach. W sprzedaży pojawiają się również specjalne papiery do decoupage.

Z kolei przedmiotów do dekorowania na pewno w domu nam nie zabraknie. Należą do nich stare pudełka, świeczniki, ceramika no i oczywiście bombki choinkowe, które straciły swą świetność. Za sprawą kilku kosmetycznych zabiegów mogą zacząć żyć nowym życiem.

Ileż to razy zastanawialiśmy się nad kupnem nowego kompletu, ponieważ stare ozdoby choinkowe nie były już tak piękne. Przeważnie brokat odpada i malunki zaczynają blednąć za sprawą światła lampek choinkowych. W takich przypadkach niezmiernie przydaje się znajomość sztuki decoupage. Przygotowując warsztat pod takie rękodzieło należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi i materiałów. Przybory są ogólnie dostępne podobnie jak kle, szablony bożonarodzeniowe i kolorowe motywy do naklejania.

Poza bombkami w ramach decoupage można nabyć coś ciekawego w sam raz na Boże Narodzenie. Istnieje wiele sklepików z takowymi bibelotami. Kuszą przepięknymi świątecznymi świecami ręcznie zdobionymi jak tez stroikami. Te drugie to nieodzowny element, toteż koniecznie trzeba zadba, aby pojawił się na stole czy to za sprawą dzieła naszych rąk czy też przyniesiony ze sklepu lub bazaru.