Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ozdoby bżonarodzeniowe z makaronu

postheadericon Nietypowe dekoracje świąteczne z makaronu i masy solnej

Od jakiegoś czasu kapitalnym sposobem na zrobienie ciekawych ozdób na choinkę i nie tylko okazuje się być makaron. To tani i niezwykle efektowny rodzaj materiału zdobniczego. Dostępny jest we wszystkich sklepach spożywczych, w dowolnych kształtach i rozmiarach. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj forma wyrobów makaronowych.

Najczęściej i najchętniej używanymi są muszelki, grube karbowane rurki oraz kokardki. Jeśli komuś uda się wyszukać jeszcze jakiś oryginalny kształt, na pewno stanie się on dodatkową motywacją do sprytnych aranżacji nietypowych elementów zdobniczych. Robienie ozdóbek na choinkę czy też świąteczny stół, z makaronu to nie jest ciężka ani trudna praca. Mogą się tym zająć tak dorośli jak i dzieci. Potrzebne są oprócz makaronu klej i farba w dowolnym kolorze, najczęściej wybieranymi są odcienie złoty i srebrny.

Wyobraźnia jest tutaj nieocenionym sprzymierzeńcem, oczywiście można posiłkować się dodatkowymi pomocami jak książki z pomysłami na makaronowe ozdóbki, jednak biorąc do ręki muszelki większość z nas będzie wiedziała, co chce z nich wykonać. I to jest właśnie ogromna zaleta ręcznie robionych dekoracji bożonarodzeniowych; sami możemy decydować, co i jak upiększy nasz dom, jednocześnie nie przeznaczając na to ogromnych nakładów pieniężnych.

Do makaronowych cudeniek zaliczają się śliczne aniołki, malowane farbami z brokatem, złote choinki, wiszące gwiazdki, ludziki oraz różnorodne inne ozdoby, wykonane wedle fantazji.

Innym rodzajem dekoracji nadających się na choinkę, jako dekoracja okna lub świątecznego stołu są przedmioty zrobione z masy solnej. To również wydaje się być idealny sposób na stworzenie wokół siebie prawdziwie świątecznej atmosfery oraz obdarowanie kogoś bliskiego. Znów będą potrzebne składniki kuchennego użytku: mąka, sól oraz woda. Wszystkie powinny być dokładnie wymieszane a powstałe z nich ciasto dobrze zagniecione i jednocześnie na tyle plastyczne, aby pozwalało na lepienie dowolnych przedmiotów.

Chcąc wykonać kolorowe motywy można je po uformowaniu pomalować lub od razu nadać masie pożądany kolor mieszając ją podczas zagniatania z wybranym odcieniem farby. Jeśli mają to być świecidełka na choinkę warto zaopatrzyć się w brokatowy klej, aby przepięknie błyszczały na drzewku bożonarodzeniowym i zachwycały nie tylko domowników, ale i przybyłych gości.