Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ozdoby bożonarodzeniowe

postheadericon Ozdoby choinkowe ręcznie robione

Zanim nadejdą dni zaprószone śniegiem i wnoszące do naszych domów przedświąteczną bożonarodzeniową aurę, warto zastanowić się jak chcemy w tym roku spędzić te święta. A przede wszystkim, w jakim otoczeniu, ponieważ atmosfera, jaka będzie nam towarzyszyć podczas tych, bez wątpienia najpiękniejszych dni w roku zależy w dużej mierze od nas samych.

Mając ku temu sposobność i ochotę warto pokusić się o przystrojenie domostwa ozdobami ręcznie wykonanymi. Tutaj pierwsze na myśl nasuwają się stroiki, z pachnących gałązek iglastych, sztucznych kwiatów, dekoracje z suchych owoców i liści oraz dekoracje bożonarodzeniowe z papieru. Te ostatnie znajdują swoje miejsce głównie na choince.

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie przepięknych gwiazdek z wielokrotnie składanych kawałków kolorowego papieru, magicznie przeplatanych i cieszących oko misternością wykonania. Wielobarwne ptaszki, jakie pamiętają nasze babcie i prababcie ze swych lat młodzieńczych. Tradycja robienia ozdób choinkowych odżywa na nowo, zaczyna się nią interesować coraz więcej osób, zarażając tą pasją innych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: ozdoby bożonarodzeniowe, a pojawi się wiele ciekawych wyników, z których warto skorzystać, aby samemu coś przygotować do ustrojenia drzewka świątecznego.

Znajdą tam coś miłośnicy papierowych ozdóbek, tych z makaronu jak też masy solnej, kolorowych wstążek, i szyszek leśnych malowanych złotą i srebrną farbą. Panie chętnie zajmujące się robótkami ręcznymi mogą na drutach jak i z pomocą szydełka wyczarować naprawdę cudne elementy zdobnicze.

Wzory, jakich nie brak w czasopismach traktujących w tej tematyce i na stronach internetowych pokazują, że nie jest to nic strasznego ani niemożliwego do wykonania. Wystarczy odrobina chęci i cierpliwości a z kordonka powstaną kształtne bombki, śliczne aniołki, gwiazdki, dzwoneczki, itp. Białe nici najlepiej odznaczają się na zielonym tle, ale równie dobrze mogą to być inne kolory. Zwykła kolorowa gazeta też stanie się znów użyteczną, gdy użyjemy jej do zrobienia łańcucha lub papierowej bombki.

Niegdyś używano tego, co akurat było pod ręką więc jeśli ktoś mieszka na wsi może robić słomiane ozdóbki. Słomki świetnie nadają się do nawlekania przy wykonywaniu łańcuchów z kokardkami z bibuły, albo też słomianego aniołka, który będzie zerkał wesoło z gałązki choinkowej.