Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stroiki bożonarodzeniowe

postheadericon Pomysłowe świąteczne stroiki

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny pod wieloma względami. Nasze domy w tym okresie są ciekawie przystrojone i nie ogranicza się to tylko i wyłącznie do drzewek bożonarodzeniowych. Chętnie dekorujemy całe domy, drzwi wejściowe, stoły świąteczne, przy pomocy gałązek świerkowych, ozdób z papieru i wstążek.

Jedną z najpopularniejszych jest stroik, ot taki prosty bardzo skromny i niewielki lub też bogato przystrojony, ciekawy i kolorowy. Jeśli mamy czas, ochotę i choćby minimalne zdolności manualne warto zająć się jego przygotowaniem osobiście. Będzie wtedy jeszcze bardziej cieszył a jego wykonanie może się okazać mniej kosztowne niż zakup gotowego.

W tym celu potrzebna będzie inwencja twórcza i kilka niezbędnych elementów, przede wszystkim gałęzie z drzewa iglastego. Znajdziemy je podczas weekendowego spaceru do lasu lub też na targu. W okresie przedświątecznym jest ich tak wiele, że można wybierać do woli. Ponadto przyda się kilka drobiazgów, które zwykle są pod ręką: kolorowe wstążki, migoczące łańcuchy, złote lub srebrne ozdóbki typu kokardki z brokatem, sztuczne kwiaty między innymi gwiazdy betlejemskiej, szyszki znalezione na spacerze, gałązki z drzew liściastych pomalowane srebrną lub złotą farbą, możliwości jest mnóstwo, zależnie od tego, jaką mamy wizję.

Zwykle stroik kojarzymy z owalnym wieńcem lub gałązkami świerkowymi uformowanymi w kształt koła, jednak to nie wszystko. Co roku w kwiaciarniach znajdujemy coraz więcej pomysłowych i nietypowych stroików, wykonanych z liści, ułożonych na kształt choinki ze sztucznych jak i prawdziwych iglastych gałązek jak też tylko i wyłącznie z szyszek. Muszą być koniecznie rozłożyste i duże, aby mogły prezentować się okazale na stole świątecznym.

Liście podobnie jak szyszki powinny być pokryte farbą najlepiej złotą a materiał na stroik nieuszkodzony i zdrowy. Zwracamy uwagę głównie na liście, trzeba jest zbierać dosyć wcześnie jesienną porą, dobrze wysuszone i odpowiednio sztywne, z pewnością malowanie specjalną farbą lub też pokrywanie odpowiednim sprayem będzie pomocne.

Świetną ozdobą okna są stroiki na patyku lub dużej wykałaczce. Nic prostszego; nadziewamy na patyczek jedną z ozdóbek typowo świątecznych szyszkę modrzewiową, wstążeczkę lub srebrnego aniołka z makaronu i wbijamy w ziemię do doniczki w kwiatkiem. Makaronowe dekoracje świąteczne przydają się podczas robienia stroików.